6. PINARGÖZÜ KÜLTÜR ŞENLİĞİ YAPILDI.

DSC03345

Isparta’nın Yenişarbademli ilçesinde 6. pınar gözü kültür şenliği yapıldı. Dede gül dağının eteğinde melikler yaylasında yapılan şenliğe katılanlara çam ve kekik kokulu bol oksijen ikram edildi.

Şenlik saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Daha sonra 4. Uluslar arası pınargözü resim sergisi açıldı. Yedi ayrı ülkeden ve ülkemizin çeşitli illerinden gelen çok sayıda ressam katıldı. Her yıl farklı ülkelerden gelen ressamlar sayesinde Türkiye’nin en unutulmuş ilçesi dünyaya açılmış durumda.  2989 metre zirve tırmanışı yapılan dede gül dağının eteğinde çadırda yapılan resim sergisine katılımcıların büyük ilgisi vardı. Sanatçılardan resimler ile ilgili bilgi alan yada ressamları kutlayan katılımcılara tanık olduk.

11 Ağustos Pazartesi günü Antalya’da tekrardan sergilenecek. Akdeniz belediyeler birliği başkanı Kepez belediye başkanı Av. Hakan Tütüncü, Murat paşa ve Konya altı belediye başkanlarının da katılımı ile Antalya’da ki sergide açılacak. Ayrıca Antalya büyük şehir belediye başkanının da katılımını beklemekteler.  İsrailli bir ressamın yaptığı resim hakkında kendisinden bilgi aldık. DSC03312Resimde bu günlerdeki gazze olayını anlattığını, bombardıman altında onların hayatta kalış mücadelesini zeytin ağaçlarının kesildiğini bombardıman altında evlerin yıkıldığını yansıttığını dile getirdi.

 Yenişarbademli Belediye başkanı Mustafa Erdem ile yaptığımız röportajda şenlik alanında Beş bin kadar katılımcı olduğunu dile getirdi. Katılımcılara yemek verildi.

THM sanatçısı Halil Er ve Üflemeli çalgılar icracısı Mehmet Bedel eşliğinde katılımcılar doyasıya oynadılar. Halk oyunları oynandı. Sanatçı Hilmi Özdemir Yenişarbademli’ye yapmış olduğu türkülerini okudu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s